Ambalaje pentru magazine de fermă și producători cu vânzare directă: pungi, sacoșe și închizători

Pentru magazinele de fermă și producătorii cu vânzare directă, Elke Plastic oferă 9 articole la ale căror pagini de produs sunt menționate expres magazinele de fermă: pungi Doypack din hârtie kraft, pungi cu fund plat din hârtie Natron, pungi cu fund în cruce, pungi de cafea, sacoșe de hârtie maro și U-Clipse pentru închidere. Nu există o cantitate minimă de comandă, iar de la o valoare a mărfii de 200 € net livrăm gratuit la domiciliu.

Prețuri nete în euro, la data de: 20.10.2026. Prețul din magazin este întotdeauna cel valabil. Informații fără garanție.

Ce ambalaje sunt prevăzute pentru magazinul de fermă

Articole cu indicație de utilizare pentru magazine de fermă, pe tipuri, preț net pe cutie
TipArticoleVariantePreț de la (€)Preț până la (€)
Pungi Doypack31667,38556,98
U-Clipse & benzi de clipsat2103,295,77
Pungi cu fund în cruce1442,7589,01
Pungi cu fund plat Natron1358,95102,36
Pungi de cafea13141,86200,98
Sacoșe de hârtie1828,6741,70

Sunt incluse toate articolele la care pagina de produs menționează magazinele de fermă ca domeniu de utilizare (44 variante). Prețurile se aplică pe cutie, iar numărul de bucăți este indicat pe pagina de produs. Toate cifrele provin direct din catalog.

Pungi pentru produse vrac și sortimente

Conform paginilor de produs, pungile Doypack din hârtie kraft și pungile cu fund plat din hârtie Natron sunt destinate cafelei, ceaiului, condimentelor, musli, nucilor, fructelor uscate și mixurilor pentru copt, așa cum sunt vândute în magazinul de fermă. Ambele există cu și fără fereastră.

Sacoșe de hârtie pentru vânzarea la pachet

Sacoșa de hârtie maro cu mâner plat există în 4 mărimi și două greutăți ale hârtiei (70 și 80 g). O cutie conține 250 bucăți.

Sacoșă de hârtie maro pe mărime și greutatea hârtiei
Mărime (mm)Greutatea hârtiei (g)Preț pe cutie (€)Bucăți pe cutiePreț pe bucată (ct)
180 × 2207028,6725011,5
180 × 2208029,7825011,9
220 × 2807031,9825012,8
220 × 2808039,7025015,9
220 × 3607034,1925013,7
220 × 3608035,5925014,2
320 × 4207039,7025015,9
320 × 4208041,7025016,7

Aspect natural și sustenabilitate

Hârtia kraft și hârtia Natron au un aspect natural și artizanal. Aceasta este o afirmație despre aspect și nu o certificare bio. Punga Doypack din hârtie kraft cu materiale biodegradabile are, conform paginii de produs, straturi funcționale biodegradabile. Informațiile despre material și eliminare se găsesc la fiecare articol, pe pagina de produs.

Închiderea pungilor

U-Clipse de 33 mm sunt potrivite, conform paginii de produs, pentru pâine, chifle, produse de patiserie și produse vrac, iar U-Clipse de 40 mm pentru pungi mai mari și bine umplute, de exemplu cu fructe și legume.

Comenzi și identitate proprie

Nu există o cantitate minimă de comandă, se comandă pe cutii, iar cu fiecare cutie suplimentară scade prețul pe cutie. Pentru pungi imprimate sau fabricate individual, cu identitatea magazinului tău de fermă, este posibilă o fabricație la comandă, cantitatea minimă depinde de comandă.

Întrebări frecvente despre ambalajele pentru magazinul de fermă

Ce pungi se potrivesc pentru musli, nuci și condimente?

Conform paginilor de produs, pentru acestea sunt potrivite pungile Doypack din hârtie kraft și pungile cu fund plat din hârtie Natron. Ambele există și cu fereastră.

Ce sacoșă se potrivește pentru vânzarea la pachet?

Sacoșa de hârtie maro cu mâner plat. Cea mai mică mărime costă 28,67 € net pe cutie cu 250 bucăți, adică 11,5 ct pe bucată.

Sunt pungile din hârtie kraft ambalaje bio?

Hârtia kraft are un aspect natural, dar nu este o certificare bio. Informațiile despre material și eliminare se găsesc la fiecare articol, pe pagina de produs.

Cu ce închid pungile în magazinul de fermă?

Cu U-Clipse. U-Clipse de 33 mm se potrivesc, conform paginii de produs, pentru pâine, chifle și produse vrac, iar cele de 40 mm pentru pungi mai mari sau bine umplute.

Există o cantitate minimă de comandă?

Nu, nu există o cantitate minimă de comandă. Se comandă pe cutii, iar de la 2, 5 și 10 cutii există prețuri mai avantajoase pe cutie.

Pot comanda pungi cu logoul magazinului meu de fermă?

Da, la multe articole este posibilă o fabricație la comandă. Cantitatea minimă depinde de comandă, de aceea soliciți comanda individual.